Ciągle śmierdzi z oczyszczalni

Z oczyszczalni w Kamieniu na razie „tylko” śmierdzi. Gorzej będzie, gdy przestanie ona spełniać swoją rolę. Wójt Dariusz Stocki i radni gminy Kamień zgodzili się, że należy zlecić projekt rozbudowy oczyszczalni.

Oczyszczalnia ścieków w Kamieniu powstała 15 lat temu. Na nic się zdają doraźne konserwacje (w ubiegłym roku w oczyszczalni wymieniono oleje, przekładnię i złoże bakteryjne), bo z oczyszczalni śmierdzi. Smród ostatnio znowu doskwierał okolicznym mieszkańcom.

Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień, wezwał fachowców z jednej z chełmskich firm, aby poradzili jakie prace trzeba wykonać, aby nie doszło do katastrofy.
– Gdy oczyszczalnia powstawała, nikt nie przypuszczał, że przybędzie tyle przyłączy – mówił na sesji wójt Stocki. – Za jakiś czas oczyszczalnia może przestać spełniać swoje zadanie, dlatego trzeba działać.

Dobrym posunięciem w październiku ubiegłego roku było zaniechanie przyjmowania ścieków z beczek. Zlecimy profesjonalnej firmie opracowanie projektu rozbudowy oczyszczalni, bo nic innego nam nie pozostaje.

Radni gminy Kamień przyznali, że modernizacja oczyszczalni jest konieczna. Problem w tym, że pieniędzy na inwestycje w gminnym budżecie jest jak na lekarstwo. (mo)