Ciągnik roztrzaskany

W trakcie wyprzedzania 80-latek uderzył w skręcający na posesję ciągnik z przyczepą. Maszyna rozpadła się na kawałki, a ranny traktorzysta został przetransportowany karetką do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę rano (11 maja) w miejscowości Okopy na terenie gminy Dorohusk. Jak podaje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault, 80-letni mieszkaniec gminy Dorohusk, podczas wyprzedzania zderzył się z ciągnikiem rolniczym z przyczepą, który w tym momencie skręcał w lewo na posesję. Maszyna przewróciła się na drogę i rozpadła na kawałki.

– W wyniku tego zdarzenia 43-letni traktorzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badania na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Teraz policjanci prowadzą postępowanie mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności tego wypadku – informuje rzecznik KMP w Chełmie. (pc, fot. Lublin 112)