Ciao, Italia!

Port Lotniczy Lublin zaprezentował zimową siatkę połączeń. Będzie ona bogatsza o loty do Mediolanu i Werony, ale stracimy kursy do Dublina.


– W tym roku rozkład lotów sezonu zimowego to przede wszystkim trasy, które do tej pory nie były dostępne z naszego lotniska. Myślę, że szczególnie przypadną do gustu miłośnikom jazdy na nartach. Powraca długo oczekiwane połączenie do Mediolanu, które obsługiwane będzie przez nowego przewoźnika, linię easyJet. Pojawi się także Werona, dokąd podróżnych zabiorą linie Small Planet – mówi prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.
Sezon zimowy w Porcie Lotniczym Lublin zainauguruje easyJet, który 29 października rozpocznie loty do Mediolanu. Ze Świdnika do jednej ze światowych stolicy mody będzie można polecieć dwa razy w tygodniu. Z kolei linie Small Planet Airlines uruchomią połączenie do Werony, realizowane w okresie od 23 grudnia do 24 lutego raz w tygodniu. Ryanair utrzyma cztery loty tygodniowo do Londynu Stansted, ale – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – linie lotnicze nie będą w tym sezonie obsługiwały połączenia do Dublina. Loty do Irlandii zostaną wznowione pod koniec marca przyszłego roku. Za pośrednictwem linii Wizz Air podróżni będą mogli skorzystać z lotów do Londynu, Tel Awiwu, Kijowa, Doncaster, Liverpoolu, Oslo, Sztokholmu i Eindhoven. Przewoźnik, operując na 8 trasach, będzie realizował do dwudziestu pięciu lotów tygodniowo. Z kolei Polskie Linie Lotnicze LOT dwa razy w tygodniu obsłużą połączenie z Lublina do Tel Awiwu, a linie BMI regional polecą do Monachium. Loty będą odbywać się codziennie.
– Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju lotniska sprawia, że nasza siatka lotów stale się powiększa. Port Lotniczy Lublin przyciąga nowych przewoźników, dzięki czemu możemy zaoferować podróżnym atrakcyjne połączenia. Oznacza to, że linie lotnicze dostrzegają potencjał miasta, regionu i naszego lotniska – dodaje Wójtowicz. WAD