Cichosz i Hałas doradzą prezydentowi Dudzie

Posłanka Teresa Hałas i eksposeł Lucjan Cichosz zostali powołani do Rady do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, działającej przy prezydencie RP Andrzeju Dudzie.

Uroczyste powołanie nowej Rady odbyło się w Pałacu Prezydenckim w czwartek, 16 grudnia. W jej skład prezydent Andrzej Duda powołał 20 osób, w tym poseł z Krasnegostawu – Teresę Hałas, na co dzień także przewodniczącą NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych oraz byłego posła Lucjana Cichosza – obecnie prezesa janowskiej stadniny koni.

Przewodniczącym Rady został Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa. Prezydent podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady akcentował, że dla niego rozwój obszarów wiejskich, dbałość o tę część Polski, to bardzo ważny element realizacji praw konstytucyjnych – równy rozwój kraju, zapewnienie wszędzie dostępu do dobrej edukacji, do godnych warunków życia, do wszystkich nowoczesnych dóbr.

Zaznaczył też, że obecna Rada nawiązuje do powołanej w 2009 roku przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego Rady do spraw Wsi i Rolnictwa. Andrzej Duda podkreślał, że dzisiaj rolnictwo to potężny, niezwykle ważny i prężnie rozwijający się dział naszej gospodarki. – To jest ogromna część polskiego eksportu, to jest bezpieczeństwo żywnościowe, to nasz potencjał rozwijany na świecie, coraz mocniejsza marka i także nasza siła – wskazywał prezydent Duda. (k)