Ciekawie na listach

Wśród kandydatów na radnych powiatu chełmskiego nie brakuje ciekawych nazwisk. Z okręgu nr 3 obejmującego m.in. Dorohusk o głosy wyborców będą zabiegać m.in.: Stanisław Korzeniewski, Władysław Kowalski, Agata Radzięciak oraz Anna Dunin. Ale bardziej ciekawe jest to, jakie komitety będę reprezentować.

Po ogłoszeniu przez premiera terminu wyborów samorządowych coraz głośniej mówi się o kandydatach, którzy mają aspiracje powalczyć o mandat wójta, radnego gminnego albo powiatowego. Zwłaszcza walka o miejsca w radzie powiatu zapowiada się ciekawie. PSL, który w tej kadencji całkowicie zdominował starostwo, musi się teraz liczyć z innymi siłami, np. połączonym G9 i BAS18.

W okręgu nr 3, obejmującym gminy Dorohusk i Kamień, do wyborów podobno gotowi są Stanisław Korzeniewski – były wójt Dorohuska, Władysław Kowalski z Brzeźna czy Anna Dunin, była sołtyska Skordiowa i pracownica Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dorohusku. Same nazwiska może nie zaskakują, bo wszyscy kandydaci jakoś funkcjonują w przestrzeni publicznej, ale listy, z których będą walczyć o mandat, już tak. Korzeniewski, który kiedyś blisko współpracował z wójtem Dorohuska Wojciechem Sawą, został „zwerbowany” przez BAS18. Ale teraz BAS18 tworzy wspólne listy z G9, w którym jest W. Sawa. Może obaj panowie nie są w otwartym konflikcie ze sobą, ale ich drogi – delikatnie mówiąc – dawno się rozeszły. G9 na swoje listy weźmie Władysława Kowalskiego, który bez powodzenia (mimo pierwszego miejsca na liście), cztery lata temu kandydował już do rady powiatu, ale z listy PSL.

To taki chyba niezbyt dotkliwy psikus, który G9 zrobiło szefowi ludowców w powiecie Piotrowi Deniszczukowi, podbierając mu kandydata za to, że ten „podebrał” G9 radną Dorotę Łosiewicz. Z kolei na liście PSL z Dorohuska ma się znaleźć była sołtyska Skordiowa i pracownica Ośrodka Pomocy Społecznej w Dorohusku, a więc podwładna wójta Sawy – Anna Dunin. O sołtysce pisaliśmy, gdy mieszkańcy wsi poskarżyli się, że dyryguje sołectwem na telefon, bo tak naprawdę wyprowadziła się i mieszka w Chełmie. Po naszym tekście zrezygnowała z funkcji. Na liście G9 nie zabraknie na pewno obecnej radnej powiatowej, Agaty Radzięciak. (bf)