Ciepło coraz droższe

Bronowice zażądały spotkania z prezydentem, mieszkańcy są bowiem zbulwersowani wzrostem opłat za ogrzewanie mieszkań i ciepłą wodę.
– Społeczność bronowicka ze zdumieniem przyjęła kolejne komunikaty LPEC o podwyżkach opłat i to akurat przed przygotowanymi na luty i marzec 2017 roku walnymi zebraniami wspólnot. A podwyżki są znaczne. – Z czego one wynikają? – pytają wspólnoty, które muszą podjąć w związku z tym na walnych zgromadzeniach decyzje o zwiększeniu zaliczek na opłaty CO. Na to dziś nie ma zgody ze strony mieszkańców. Są wręcz oburzeni. W jakim celu wykonywana była bardzo droga termomodernizacja budynków – mówi Andrzej Szyszko, przewodniczący Społecznego Komitetu Mieszkańców Dzielnicy Bronowice.

Ratusz nie uchyla się od wyjaśnień. Spotkanie informacyjne, na którym zapowiedział obecność wiceprezydent Artur Szymczyk wraz z urzędnikami odbędzie się w najbliższą środę, 8 lutego (godzina będzie podana na ogłoszeniach).
– Ludzie są przestraszeni rosnącymi kosztami. Mamy za sobą dwie podwyżki w niedługim czasie, jedną w czwartym kwartale minionego roku i drugą teraz, w styczniu – dodaje Andrzej Szyszko.BCH