Cieszy wygrana, ale nie styl

Koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrały spotkanie 5. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet z outsiderem rozgrywek, AZS Uniwersytetem Gdańskim 70:50.

Wynik sobotniego meczu mógłby sugerować dość łatwe zwycięstwo podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka. Tymczasem niespodziewanie gdańszczanki, zdecydowanie ustępujące faworyzowanym gospodyniom warunkami fizycznymi, przez blisko dwie i pół kwarty dotrzymywały im kroku, prezentując wielką ambicje i walę walki.

AZS UG prowadził jeszcze z Pszczółkami na początku trzeciej kwarty, po jednym z dwóch celnych rzutów osobistych wykonywanych przez Angelikę Kuras (30:29). Później dzięki dobrej grze Alexis Peterson i Amy Degbeon akademiczkom z Lublina udało się odskoczyć na kilka punktów (38:33). Kluczowe dla losów meczu okazały się kolejne cztery minuty, gdy przyjezdne ani razu nie trafiły do kosza. Ze stanu 41:36 zrobiło się (na minutę przed końcem trzeciej kwarty) 53:36 i było po meczu.

– W pierwszej połowie nie podeszliśmy do meczu, jak powinniśmy to zrobić. Można śmiało powiedzieć, że zlekceważyliśmy przeciwnika – chodziliśmy. Rywalki bardzo dobrze to wykorzystały. Wiadomo, że byliśmy faworytem.

Po przerwie było zdecydowanie lepiej. Z niej można być umiarkowanie zadowolonym. Jednak nie można grać tak, jak w pierwszej połowie, jeśli chcemy walczyć o coś więcej niż faza play-off – wyznał na pomeczowej konferencji Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółek.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS – AZS Uniwersytet Gdański 70:50 (18:15, 11:14, 24:10, 17:11)
Pszczółka: Degbeon 14, Peterson 12, Labuckienė 9 (12 zb., 3 bl.), Popovic 8, Szott-Hejmej 7 (1×3) oraz Day 12 (10 zb.), Adamowicz 4 (1×3), Pawłowska 3 (1×3), Sklepowicz 1, Duchnowska, Trzeciak.
AZS Uniwersytet Gdański: Formella 13 (3×3), A. Kuras 10 (2×3), P. Kuras 6, Ortiz 3 (1×3, 11 zb.), Kosalewicz 2 oraz Stępień 8 (2×3), Szczęśniak 4, Bączek 4.

Pozostałe mecze 5. kolejki:

Arka Gdynia – CosinusMED Widzew Łódź 89:63 (27:17, 17:26, 23:12, 22:8) * DGT Politechnika Gdańska – CCC Polkowice 71:103 (9:30, 23:25, 19:24, 20:24) * niedzielne spotkania: Ślęza Wrocław – Energa Toruń, Enea AZS Poznań – Artego Bydgoszcz i PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp – Wisła Kraków zakończyły się po zamknięciu tego wydania.
1. Arka 5 10 413-306
2. CCC 5 9 397-322
3. Pszczółka 5 8 373-344
4. Artego 4 7 312-240
5. Politechnika 5 7 367-452
6. Enea Gorzów 4 6 360-301
7. Widzew 5 6 332-380
8. Ślęza 3 5 207-177