Ciężarówka w rowie

Niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego auta – to przyczyna kolizji, do której doszło w Kolonii Siedliszczki. W jej wyniku naczepa potężnego tira wjechała do rowu.


Na utrudnienia w ruchu natrafili ci, którzy w ubiegłą środę, 16 sierpnia, podróżowali krajową „siedemnastką” na odcinku Piaski-Krasnystaw. Około godz. 17 w Koloni Siedliszczki (gm. Piaski), nieopodal wyjazdu ze stacji benzynowej TIR wpadł do przydrożnego rowu. Na miejscu interweniowała policja i straż pożarna.
– Kierowca ciężarowego DAF-a, 33-letni obywatel Ukrainy, nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim osobowego VW Golfa. W wyniku tego uderzył w jego tył i wjechał do rowu – informuje nadkom. Paweł Leśny ze świdnickiej komendy policji.
Kolizja spowodowała kilkudziesięciominutowe utrudnienia na drodze. Ruch odbywał się wahadłowo, bo ciągnik DAF-a blokował pas ruchu w kierunku Lublina. Sprawca kolizji był trzeźwy. Został ukarany mandatem. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. (w)