Ciężarówka zmiażdżyła osobówkę

Dramatyczne sceny rozegrały się w środę na jednej z krasnostawskich ulic. Kierujący ciężarówką wpadł w poślizg i staranował osobowe renault. Dwie osoby trafiły do szpitala.

W środę (15 grudnia) policjanci kilkukrotnie interweniowali przy zdarzeniach drogowych na terenie powiatu krasnostawskiego. – Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze – informuje młodszy aspirant Jolanta Babicz, rzecznik policji w Krasnymstawie. – Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku, zwłaszcza wtedy, gdy pada deszcz, a temperatura powietrza spada poniżej zera – dodaje. Najgroźniej było na ul. Kłosowskiego w Krasnymstawie, gdzie przed godziną 7 doszło do zderzenia ciężarówki z osobówką.

– Wstępne ustalenia wskazują na to, że 26-letni mieszkaniec gminy Chełm, jadąc mercedesem, nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad autem i tył jego pojazdu zjechał na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do zderzenia z osobowym renault – dodaje Babicz. Renault escape kierował 47-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw. Wiózł 18-letnią pasażerkę. Oboje trafili do krasnostawskiego szpitala, ale na szczęście po szczegółowych badaniach okazało się, że nie doznali poważnych obrażeń.

26-latkowi jadącemu ciężarówką nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi. W akcji ratunkowej brali też udział krasnostawscy strażacy. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej uczestnikom kolizji, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz neutralizacji wycieku oleju napędowego z mercedesa atego. (kg, fot. Straż Pożarna Krasnystaw)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here