Cmentarze zamknięte, kwesta trwa

Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic informuje, że do końca listopada trwa internetowa kwesta na odnowę starego cmentarza w Fajsławicach.

Pieniądze na remont nagrobków na starym cmentarzu w Fajsławicach można przelać na konto Towarzystwa Przyjaciół Fajsławic w Banku Spółdzielczym w Krasnymstawie, oddział Fajsławice: 05 8200 1034 2004 3400 0707 0001 (należy dopisywać: „odnowa starego cmentarza”). Adam Polski, prezes TPF, informuje też o tym, że środki z ubiegłorocznej kwesty (ok. 9,2 tys. zł) posłużą jako wkład własny do realizowanego aktualnie projektu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Groby i cmentarze wojenne w kraju” na projekt Towarzystwa „Renowacja i konserwacja trzech grobów wojennych na starym cmentarzu parafialnym w Fajsławicach oraz działania edukacyjno – popularyzatorskie”.

W ramach tego zadania do końca listopada 2020 roku TPF zobowiązało się do oczyszczenia pomnika na zbiorowej mogile Powstańców Styczniowych, oczyszczenia płyty nagrobnej mogiły Powstańca Styczniowego Wincentego Gostkowskiego, wymiany siedmiu starych krzyży na mogile zbiorowej żołnierzy Wojska Polskiego poległych w Fajsławicach 26 września 1939 r. Wartość całego projektu to 75 tys. zł, z czego 74 procent pokryło ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here