Co ma dyrektor?

Kontynuujemy prezentację oświadczeń majątkowych dyrektorów miejskich placówek opiekuńczych.

Agnieszka Spuz-Szpos, kierownik Ośrodka Wsparcia o charakterze Rodzinnych Domów „Kalina”, zaoszczędziła 10 tysięcy złotych. Ma dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych i wartości 200 tysięcy złotych, a także gospodarstwo rolne o powierzchni 4,11 ha (wartość 160 tysięcy złotych). Jest też właścicielką czterech innych nieruchomości (m.in. obory), których łączna wartość wynosi 287 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zarobiła na etacie prawie 69 tysięcy złotych, a ponad 8 tysięcy zł na umowie zleceniu.

Anna Walczak, dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia, nie ma oszczędności. Jest współwłaścicielką domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Jest także współwłaścicielką dwóch działek budowlanych i jednej działki rolnej. W ubiegłym roku zarobiła na etacie ponad 141 tysięcy złotych. Nie ma kredytów.

Grażyna Zabielska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Betania” ma 100 tysięcy złotych oszczędności. Ma dom o powierzchni ponad 141 metrów kwadratowych na działce o powierzchni ponad 4 arów (wartość 600 tysięcy złotych). Ma 1/3 udziału w gospodarstwie rolno-przemysłowym o powierzchni 3,5 ha, a także udziały w innych nieruchomościach. W ubiegłym roku zarobiła na etacie ok. 115 tysięcy złotych. Nie spłaca kredytów.

Agnieszka Zielińska-Bucior, dyrektor Centrum Interwencji Kryzysowej, nie ma oszczędności. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni 62 metrów kwadratowych (wartość 250 tysięcy złotych). W ubiegłym roku zarobiła na etacie prawie 127 tysięcy złotych, a prawie 5 tysięcy złotych na dodatkowych zleceniach. Jeździ Fordem Focusem z 2016 roku o wartości 30 tysięcy złotych. Spłaca kredyt hipoteczny w BPH, kredyt hipoteczny w Banku Pekao S.A. i kredyt konsumpcyjny w Pekao S.A.

Jarosław Zyśk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, ma 140 tysięcy złotych oszczędności. Jest właścicielem domu o powierzchni 220 metrów kwadratowych (wartość 650 tysięcy złotych), mieszkania o powierzchni 41 metrów kwadratowych (wartość 206 tysięcy złotych), a także działki rolnej o wartości 6 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zarobił na etacie ok. 130,5 tys. złotych, a prawie 12 tysięcy złotych z najmu. Jeździ Toyotą Avensis z 2014 roku. Spłaca 12 tysięcy złotych kredytu mieszkaniowego.

Opracował GR