Wędkarze na lodzie

Wędkarze bynajmniej nie zapadli w zimowy sen. W ostatnich dniach w wielu naszych kołach odbyły się podlodowe mistrzostwa.

Dorohusk

Niemal trzy lata czekali wędkarze z koła PZW w Dorohusku na zawody wędkarskie w dyscyplinie podlodowej. Przyczyną były oczywiście nieodpowiednie warunki lodowe, spowodowane łagodnymi zimami. Wreszcie w niedzielę (21 stycznia) na zalewie Husynne udało się przeprowadzić zawody o Mistrzostwo Koła w tej dyscyplinie. Świdry poszły w ruch i … nic. Ryby nie podzielały entuzjazmu zawodników. Pierwsza tura zawodów, rozegrana przy pochmurnym niebie, przyniosła mizerne wyniki.

Także zerowe. Turę wygrał Jerzy Bernacki łowiąc jedyną wśród uczestników normalnej wielkości rybę (płotkę 18,6 cm), która była największym „okazem” zawodów. Po krótkiej przerwie, gorącej herbacie i kawie, druga tura przyniosła jeszcze gorsze wyniki. W tym totalnym rybim marazmie najlepiej poradził sobie Henryk Malinowski, zdobywając tytuł Mistrza Koła z trzema punktami sektorowymi. Drugie miejsce zajął Jerzy Bernacki – 5 pkt., a trzecie Jerzy Dyczko – 7 pkt. Spotkanie zakończono przy wspólnym grillu.

Sum

Piękna słoneczna pogoda, duża frekwencja, doskonałe humory oraz bardzo fajnie żerujące ryby – tak można w skrócie podsumować Podlodowe Mistrzostwa Koła, które rozegrano w niedzielę (21 stycznia) na zalewie Niwa w Sawinie. Wygrał Mateusz Dawidek łowiąc 2300 g ryb. Drugi był Krzysztof Jędrzejewski – 1570 g, a trzeci Marek Stocki – 1250 g. Kolejna miejsca zajęli: 4. Rafał Sobczuk – 1190 g, 5. Piotr Borkowski – 920 g, 6. Krzysztof Kozaczuk – 900 g.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz bony do wykorzystania w sklepie wędkarskim.

Wodnik

W niedzielę (21 stycznia) na Stańkowie odbyły się długo wyczekiwane Podlodowe Mistrzostwa Koła Wodnik. Rywalizowało 9-ciu zawodników. Pomimo sprzyjających warunków atmosferycznych ryby tego dnia słabo współpracowały. Wygrał Tomasz Radziewicz 150 g., a drugi był Andrzej Koguciuk – 100 g. Reszta zawodników nie złowiła punktowanych ryb. Po zakończeniu zawodów dokonano wręczenia dyplomów, pucharów oraz bonów, a dzień zakończyła biesiada przy ognisku.

Sieja

Również w niedzielę (21 stycznia) na Jeziorze Lipieniec rywalizowali wędkarze z Koła Sieja Włodawa. Mistrzem został Wasyl Czelej – 3415 g., drugie miejsce zajął Paweł Łobacz – 3010 g., a trzecie Paweł Bartnik 0 2890 g.