Co słychać w Chełmiance…

Ciężkie treningi, dwa zwycięstwa w meczach sparingowych z drużynami z niższych klas rozgrywkowych, transfer ukraińskiego napastnika, kolejni testowani zawodnicy – minął drugi tydzień przygotowań trzecioligowej Chełmianki do sezonu 2019/2020. W najbliższą sobotę 27 lipca na stadionie miejskim w Chełmie podopieczni Artura Bożyka zagrają z Podlasiem Biała Podlaska. Początek meczu o 11.00.

Ubiegły tydzień zawodnicy Chełmianki mieli bardzo pracowity. We wtorek 16 lipca, roczną umowę – z opcją jej przedłużenia o kolejny sezon – z klubem podpisał ukraiński napastnik Volodymyr Hladkyy. Zawodnik ma 23 lata i jest wychowankiem Karpat Lwów. Grał w młodzieżowych reprezentacjach Ukrainy.

W środę 17 lipca podopieczni Artura Bożyka rozegrali mecz sparingowy z Sokołem Konopnica, drużyną z lubelskiej klasy „A”. Mimo wielu okazji strzeleckich, piłkarze Chełmianki tylko dwukrotnie skierowali piłkę do siatki. Gole zdobyli pozyskany Hladkyy i Kamil Kocoł. W sparingu zagrało dwóch kolejnych zawodników testowanych. Jeden występuje na pozycji lewoskrzydłowego i jest zawodnikiem Górnika Łęczna. Drugi z kolei to typowy ofensywny pomocnik, mogący grać tuż za napastnikiem, ale także na prawej stronie, z trzyletnią przeszłością w klubach II ligi, gdzie strzelał gole i asystował.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach podpisze z Chełmianką roczną umowę. W piątek zawodnicy znów mieli wyczerpujący trening, co widać zresztą było w ich poczynaniach podczas sobotniego meczu z grającą w lubelskiej lidze okręgowej Świdniczanką. Chełmianka przeważała, stwarzała okazje, ale seryjnie je marnowała. Na listę strzelców mogli wpisać się Hladkyy, Kocoł, czy testowany zawodnik. Ostatecznie jedynego gola na początku drugiej połowy meczu zdobył Krzysztof Rak.

Niewykluczone, że na wtorkowym treningu pojawi się kolejny ofensywny zawodnik z wyższej ligi. Jak zapowiadają działacze, rozmowy trwają i jeszcze nic nie jest przesądzone. Chełmianka chce też pozyskać defensywnego pomocnika oraz środkowego obrońcę.

Kolejny sparing Chełmianka rozegra z Podlasiem Biała Podlaska. Mecz odbędzie się na stadionie miejskim w Chełmie, w sobotę 27 lipca o 11.00. Wstęp wolny, otwarta będzie jedynie trybuna wschodnia.

SOKÓŁ KONOPNICA – ChKS CHEŁMIANKA 0:2 (0:2)

0:1 – Hladkyy (15), 0:2 – Kocoł (26).

ChKS: Osuch ­– Kożuchowski, Wołos, J. Niewęgłowski, Myszka, zawodnik testowany I, Kuśmierz, Salewski, Kocoł, zawodnik testowany II, Hladkyy. Na zmiany wchodzili: Szymkowiak, Wójcicki, Rak, Dąbrowski.

ŚWIDNICZANKA ŚWIDNIK – ChKS CHEŁMIANKA 0:1 (0:0)

0:1 – Rak (48).

ChKS: Osuch – Kwiatkowski, J. Niewęgłowski, Wołos, Uliczny, D. Niewęgłowski, Czułowski, Kuśmierz, Kocoł, zawodnik testowany I, Hladkyy. Od 46 min. grali: Rak, Wójcicki, Grądz, zawodnik testowany II, Szymkowiak, Dobrzyński, Dąbrowski. (red)