Co słychać w klubach

Czwartoligowcy szykują się do nowego sezonu. Większość drużyn wznowiła przygotowania. Zespoły chcą wzmacniać swoje składy i testują nowych zawodników.


Bardzo poważnie do nowego sezonu zamierza podejść Kłos Gmina Chełm. Jak już informowaliśmy, nowym trenerem drużyny, która swoje mecze rozgrywa w Rożdżałowie, został Jan Konojacki. Na pierwszych treningach w zespole Kłosa pojawił się skrzydłowy Sparty Rejowiec Fabryczny, Damian Kuśmierz, były zawodnik Chełmianki. Trener Konojacki doskonale zna tego gracza, bo prowadził go w drużynie juniorów starszych chełmskiego klubu. Kuśmierz w poprzednim sezonie należał do wyróżniających się zawodników w rejowieckim zespole. Strzelił 11 bramek, a do tego dorobku dołożył 5 asyst pierwszego stopnia. Kłos szuka też zawodników do środka obrony. Wiadomo już, że trener Konojacki nie będzie mógł liczyć na Kacpra Kowalskiego, który przeniósł się do Warszawy.

Nowych zawodników poszukuje także beniaminek czwartej ligi, Brat Cukrownik Siennica Nadolna. Jeśli drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Ignaciuka chce odegrać jakąś rolę w czwartej lidze i przede wszystkim utrzymać się w niej, musi się solidnie wzmocnić. Na razie działacze szukają nowych graczy w regionie. Z Bratem trenują dwaj wyróżniający się zawodnicy Znicza Siennica Różana, Piotr Mazurek i Daniel Mazurek.

Wzmocnień poszukuje także Start Krasnystaw. Trener Marek Kwiecień widziałby w swoim zespole ogranego zawodnika na boku obrony. Szkoleniowiec krasnostawskiej drużyny nie wyklucza również pozyskania środkowego defensywnego pomocnika.

Kilku młodych graczy przebywa na testach w czwartoligowej Włodawiance. Trener Mirosław Kosowski nie chce, by w nowym sezonie powtórzyła się sytuacja z poprzednich rozgrywek, kiedy to Włodawianka na mecze jeździła w 11-osobowym składzie.

Przygotowania wznowiła również Sparta Rejowiec Fabryczny. Podopieczni Bartosza Bodysa w środę 14 lipca br. rozegrają pierwszy sparing. Ich rywalem będzie POM Iskra Piotrowice. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here