Co w kulturze?

Przyjdzie mordor i nas zje

Rusza kolejny sezon z „Teatrem Polska”. W tym roku Krasnostawski Dom Kultury rozpocznie 2 września o godz. 18 od spektaklu „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” w wykonaniu Teatru im. Juliusza Osterwy z Lublina.
– Spektakl w reżyserii Remigiusza Brzyka to sztuka oparta na książce Ziemowita Szczerka pod tym samym tytułem. Szczerek w swoim cyklu beletryzowanych reportaży z podróży na Ukrainę rozprawia się z wszelkimi stereotypami, w które przez lata obrósł ten kraj w oczach Polaków – mówią organizatorzy. – Kpi z naszego poczucia cywilizacyjnej wyższości, wszelkich sentymentów i resentymentów, obnażając przy okazji to, co stało się z obydwiema nacjami przez lata panowania komunizmu.
Bilety w cenie 25 zł (20 zł ulgowy) do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl. Spektakl jest skierowany do widzów dorosłych. W obsadzie znaleźli się: Halszka Lehman, Marta Ledwoń, Marta Sroka, Daniel Dobosz, Przemysław Gąsiorowicz, Paweł Kos, Janusz Łagodziński, Krzysztof Olchawa, Wojciech Rusin, Daniel Salman. Za realizację odpowiadają: Michał Kmiecik – adaptacja, Iga Słupska, Szymon Szewczyk – scenografia i kostiumy oraz Jacek Grudzień – muzyka.
Przypomnijmy, że program „Teatr Polska” organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na celu ułatwianie dostępu do oferty teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji przedstawień w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury.

Koncert fortepianowy

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 31 sierpnia o godz. 18 do auli Szkoły Muzycznej w Krasnymstawie (ul. Okrzei 10) na recital fortepianowy Barbary Drazkov Drążkowskiej. – Pani Barbara przemierza rowerowy szlak Green Velo i właśnie ostatniego dnia sierpnia dotrze do Krasnegostawu – mówią organizaotrzy. Wstęp wolny.