Co zmienić na Racławickiej?

Wyremontowana ulica Racławicka wymaga poprawek

Część barierek, które utrudniały przejście z parkingu przy Racławickiej 1 na chodnik, już usunięto. Umożliwiono też zawracanie w okolicy skrzyżowania z ul. Hryniewicza, a lada dzień zostanie włączona sygnalizacja świetlna. Choć oficjalnie remont ulicy Racławickiej został zakończony, powiat wciąż czeka na sugestie mieszkańców na temat tego, co jeszcze należy poprawić i usprawnić.


– Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie mieszkańców odnośnie tego, co jeszcze należy usprawnić i poprawić na ul. Racławickiej – mówi wicestarosta świdnicki Bartłomiej Pejo. – Każde takie zgłoszenie na pewno zostanie szybko przeanalizowane.

Uwagi dotyczące poprawek na ul. Racławickiej można przekazywać na specjalny mailowy adres: drogipowiatowe@powiatswidnik.pl lub pod nr. tel.: 81 468 70 86

Pewne usprawnienia i poprawki związane z wygodniejszym i bezpieczniejszym poruszaniem się po wyremontowanym odcinku ulicy Racławickiej już wprowadzono w życie. Uregulowano ruch na nowym parkingu przy rondzie obok Galerii Venus i usunięto część barierek ustawionych na parkingu przy Racławickiej 1, umożliwiając tym samym swobodne przejście na chodnik.

– W tej lokalizacji wsłuchujemy się również w opinie przedsiębiorców, klientów i okolicznych mieszkańców. Niebawem widoczna będzie kolejna modyfikacja – mówi B. Pejo.

Lada dzień uruchomiona powinna zostać także sygnalizacja świetlna. Obecnie powiat czeka na certyfikację jej włączenia. W planach jest także oznaczenie kopertami miejsc dla niepełnosprawnych, zaopatrzenia oraz klientów sklepów i punktów handlowych przy ul. Racławickiej. Te prace zostaną wykonane dopiero wówczas, gdy pozwoli na to pogoda.

– W związku z przebudową Racławickiej istnieje już możliwość zawracania przy skrzyżowaniu z ulicą Hryniewicza – mówi wicestarosta. – Jej brak był dla kierowców wyjątkowo uciążliwy. W porozumieniu z urzędem miasta i Spółdzielnią Mieszkaniową będziemy również regulować i usprawniać ruch przy nowym zjeździe z ulicy Racławickiej w ulicę Jarzębinową. Tutaj również słuchamy wszystkich zainteresowanych, na czele z mieszkańcami pobliskich wieżowców. (w)