Colt. Powrót legendy

Koncern Mitsubishi poinformował, że wraca do produkcji modelu Colt. Po niemal 10 latach nieobecności w segmencie B nowa generacja auta wjedzie do salonów jesienią 2023 roku.

Nowy Colt – obok modeli Space Star, zapowiedzianego nowego ASX-a oraz Eclipse Cross PHEV – ma znacząco zwiększyć zasięg oferty japońskiego koncernu w kluczowych segmentach europejskiego rynku motoryzacyjnego. Nowa gama samochodów osobowych marki będzie więc od 2023 roku składać się z hatchbacków i SUV-ów, oferowanych także ze zelektryfikowanymi układami napędowymi.

Nazwa modelu Colt, która pojawiła się w 1962 roku, ma bogatą tradycję i towarzyszyła wielu generacjom kompaktowych aut marki na całym świecie, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli w gamie Mitsubishi. Poprzednia generacja, która była produkowana także w Europie, sprzedała się w latach 2004-2014 w tym regionie w liczbie ponad 400 000 tysięcy egzemplarzy.

Nowy Colt będzie dysponował bogatym zestawem wyposażenia, najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i pełną gamą układów napędowych. Produkcja będzie odbywać się w zakładzie Renault w Bursie w Turcji. Podobnie jak ASX nowej generacji, Colt będzie bazował na platformie CMF-B, opracowanej przez Alians Renault-Nissan-Mitsubishi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here