Coraz bliżej chodnika na Serbinowie

Kolejny ważny krok w drodze do przebudowy pieszej „dwupasmówki” na krasnostawskim Serbinowie. – Wprowadziliśmy zmiany w uchwale budżetowej miasta na rok 2019, polegające m.in. na zabezpieczeniu środków finansowych niezbędnych do przeprowadzenia gruntownego remontu chodnika na tym osiedlu – mówi Marcin Wilkołazki, wiceprzewodniczący rady powiatu.

Pod koniec 2018 r. radny Marcin Wilkołazki rozpoczął działania zmierzającego do przebudowy chodnika pomiędzy osiedlem „Chmielna III”, a ZSP nr 2 w Krasnymstawie. – Od tamtej pory wspólnie z władzami miasta i prezesem Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej czyniliśmy starania w kierunku realizacji tego przedsięwzięcia.

Na dzisiejszej sesji, 19 września, wykonaliśmy jako rada miasta kolejny bardzo ważny krok, wprowadziliśmy zmiany w uchwale budżetowej miasta na rok 2019, polegające m.in. na zabezpieczeniu środków finansowych niezbędnych do przeprowadzenia gruntownego remontu chodnika na osiedlu Serbinów- informuje Wilkołazki i dodaje: – Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji i tym sposobem jeszcze w bieżącym roku powinniśmy spacerować po nowej „dwupasmówce” na Serbinowie. (k)