Coś pływało w brodziku…

– Ledwo zaczęły się wakacje, a część zewnętrznych basenów już jest zamknięta – komentowali w ubiegłym tygodniu odwiedzający Park Avia w Świdniku. Zewnętrzny brodzik oraz wanny jacuzzi zostały wyłączone z użytku z przyczyn technicznych – zawiniło dziecko, które załatwiło się w basenie.


Działający od dwóch lat kompleks basenów Park Avia w ciepłe i słoneczne dni cieszy się dużą popularnością. Nic więc dziwnego, że w ubiegłym tygodniu, kiedy doskwierały nam iście tropikalne temperatury, wielu mieszkańców Świdnika i okolic szukało ochłody właśnie przy ul. Fabrycznej. Niestety, ku ich rozczarowaniu część zewnętrznych basenów była nieczynna. Jak podano, z przyczyn technicznych z użytkowania wyłączono brodzik dla dzieci i wanny jacuzzi.

– Wakacje ledwo się zaczęły, a część basenu już zamknięta. Zapewne jakiś dzieciak tu się załatwił i stąd cały problem – komentowali odwiedzający.

Jak usłyszeliśmy w Parku Avia, rzeczywiście sprawcą „zamieszania” był młody klient, który załatwił się do wody. W ubiegły piątek nie było jeszcze wiadomo, kiedy brodzik i jacuzzi zostaną ponownie udostępnione klientom. – W czwartek zostały pobrane próbki wody i czekamy na wyniki badań. Może to potrwać 2 dni, a może też 9, w zależności od laboratorium, przygotowania sprawozdania, informacji zwrotnej i dopuszczenia przez sanepid – informuje Park Avia.

By wynagrodzić klientom tę niedogodność wprowadzono promocyjne ceny biletów. Całodniowy normalny bilet w cenie – 15 zł, ulgowy – 10 zł, a bilet dla dzieci od 3 do 10 lat – 8 zł; bilety po godz. 16 odpowiednio – 10, 7 i 5 zł. – Miło, że pomyślano o takiej rekompensacie dla klientów. To się chwali – doceniają klienci, ale zaznaczają jednocześnie, że ceny biletów wstępu na basen są wyraźnie wyższe, niż rok czy dwa lata temu.

– Kiedy przychodzi się na basen całą rodziną, to ta podwyżka jest odczuwalna. W dodatku nie przewidziano żadnych zniżek np. dla posiadaczy Kart Dużej Rodziny czy karnetów dla rodzin. A szkoda – mówią świdniczanie.

Ceny biletów na baseny zewnętrzne wzrosły w tym roku średnio o 2-4 zł. I tak np. całodniowy bilet normalny kosztuje 24 zł (w ubiegłym roku 20), całodniowy bilet ulgowy – 18 zł (w ubiegłym roku – 14 zł), dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat – 12 zł (w ubiegłym roku 10 zł). Dzieci poniżej 3 lat korzystają bezpłatnie, w cenie biletu rodzica.

– Na basenach zewnętrznych mamy standardowe bilety, natomiast na część wewnętrzną jest możliwość zakupu biletu rodzinnego. Zewnętrznych kart zniżkowych nie honorujemy – usłyszeliśmy w Parku Avia

O to z czego konkretnie podyktowane są podwyżki i z czego wynika brak możliwości skorzystania np. z Karty Dużej Rodziny chcieliśmy zapytać dyrektor Parku Avia, Agnieszkę Nowak-Szpurę, ale w ubiegłym tygodniu przebywała na urlopie. Do tematu więc wrócimy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here