Coś z niczego

Jeż z papieru, nocna lampka z jesiennych liści, karmnik dla ptaków z plastikowych nakrętek – dziecięca kreatywność nie zna granic. Wiedzą o tym dobrze organizatorzy Konkursu Ekologicznego „Drugie życie śmieci”, którzy – już po raz trzeci – zapraszają uczniów podstawówek i gimnazjów do wspólnej, twórczej zabawy i dbania o środowisko.

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, a swoją propozycję adresuje do uczniów z chełmskich szkół. W ubiegłym roku na konkurs zgłoszono kilkadziesiąt prac.

– Z odpadów takich jak plastik, szkło czy papier, dzieci zrobiły niesamowite rzeczy. Udowodniły tym samym, że to, co zwykle trafia do śmietnika, można jeszcze wykorzystać, chroniąc przy okazji środowisko – słyszymy.

Podobnie, jak podczas wcześniejszych edycji, także i teraz zadaniem uczestników będzie wykonanie praktycznego lub dekoracyjnego przedmiotu z odpadów nadających się do ponownego wykorzystania oraz stworzenie ekologicznego hasła. Termin dostarczenia prac mija 25 października. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w regulaminie na stronie internetowej chełmskiego MDK. (mg)