Cuda i cudeńka w Dorohusku

Celnicy podsumowali miniony miesiąc. Wśród ujawnionych w lutym prób przemytu na przejściu granicznym w Dorohusku znalazły się prawdziwe perełki.

Podczas szczegółowiej kontroli osobowego mercedesa funkcjonariusze znaleźli w podłużnicach pojazdu 7,1 kg bursztynu. Kierowca mercedesa, 47-letni mężczyzna, przyznał się do ukrycia i próby przemytu jantaru.

Z kolei efektem 3 innych kontroli było zajęcie 45 termometrów rtęciowych. 24 termometry próbowała wwieźć do Polski podróżująca autokarem 56-letnia kobieta. Z jej wyjaśnień wynikało, że wiozła towar do schroniska dla zwierząt w Radomiu. Kolejne 9 ujawniono w torbie kierującej seatem. Kobieta tłumaczyła, że wiozła je dla siebie i rodziny. 12 termometrów celnicy z Dorohuska wyjęli zaś z bagażu 60-letniej kobiety podróżującej osobowym volkswagenem.

Również na granicy w Dorohusku, tym razem na przejściu kolejowym, funkcjonariusze zatrzymali 80 paczek różnego rodzaju preparatów weterynaryjnych przeznaczonych dla pszczół. Towar próbowała nielegalnie wwieźć do Polski 56-letnia kobieta, podróżująca pociągiem osobowym relacji Zdołbunów – Chełm. Zatrzymana tłumaczyła, że kupione przez Internet preparaty wiozła dla znajomego pszczelarza.

W tym samym pociągu, w ostatnich dniach lutego, celnicy znaleźli skrzętnie ukryte, niezgłoszone do odprawy, suknie ślubne (8 szt.) o łącznej wartości około 4 tys. zł. Podróżująca pociągiem Ukrainka przyznała się do próby przemytu.

Z bagażu zmierzającego do Chorzowa 44-latka celnicy wyjęli natomiast 126 sztuk podrabianych slipek męskich z logo znanych światowych marek. Za dostarczenie towaru pod wyznaczony adres, jak mówił, miał otrzymać 40 zł. Fałszywe skarpetki męskie (60 par) wyciągnęli z kolei z auta 48-latka, który zapierał się, że podróbki wiezie nie na sprzedaż, a dla siebie.

Dwukrotnie też funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku ujawnili susz konopi indyjskich. W obydwu przypadkach marihuana została znaleziona w kabinach samochodów ciężarowych, którymi podróżowali obywatele Ukrainy. W sumie celnicy zatrzymali ponad 6 gramów. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here