Cukierki i odblaski od starosty

W minioną środę, 22 września, obchodziliśmy Światowy Dzień bez Samochodu. Inicjatywa ma na celu promowanie ekologicznego transportu i rezygnację z jazdy samochodem, w którym podróżuje często sam kierowca, na rzecz komunikacji miejskiej.


Światowy Dzień bez Samochodu jest doskonałą okazją, by zamienić auto na jeden ze środków komunikacji zbiorowej lub pójść do pracy pieszo. Przypominali o tym Łukasz Reszka, starosta świdnicki i wicestarosta Bartłomiej Pejo, którzy 22 września rozdawali pasażerom linii 55 drobne upominki i cukierki. – Dzisiejszą akcją chcieliśmy podkreślić dwie rzeczy – mówi Łukasz Reszka. – Oprócz przypomnienia o dniu bez samochodu, rozdaliśmy mieszkańcom Świdnika odblaski, które, szczególnie jesienią, przydają się podczas poruszania po nieoświetlonych drogach.

Podobna akcja odbyła się w Świdniku również rok temu. – Samo mówienie o właściwych postawach czy nawykach nie wystarcza – dodaje Bartłomiej Pejo. – Dobrze, od czasu do czasu, wyjść zza biurek porozmawiać z mieszkańcami osobiście. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here