CUW upchną w magistracie

Nie w Szkole Podstawowej nr 3, a najpewniej w Urzędzie Miasta Świdnik ulokuje się Centrum Usług Wspólnych, które od początku przyszłego roku zajmie się m.in. obsługą kadrowo-płacową miejskich szkół i przedszkoli.


O tym, że w Świdniku powstanie jednostka, która zajmie się obsługą miejskich placówek oświatowych w zakresie księgowości, kadr, zakupów, planowania, realizacji inwestycji i obsługi informatycznej, Urząd Miasta Świdnik mówił jeszcze w ubiegłym roku, wskazując, że to rozwiązanie pozwoli zmniejszyć koszty i podnieść jakość usług.

Na siedzibę Centrum Usług Wspólnych wybrano Szkołę Podstawową nr 3, gdzie na potrzeby jednostki miano zaadaptować sale lekcyjne, toalety i korytarz na drugim piętrze oraz zamontować windę.

W lipcu tego roku miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę tych prac. Chętnych nie brakowało, bo zgłosiło się aż 6 firm, ale zaproponowane przez nie ceny okazały się zbyt wysokie. Miasto przewidziało na ten cel 420 tys. zł, a najtańsza z ofert, złożona przez spółkę Edach opiewała na 1,9 mln zł, a najdroższa, zaproponowana przez Grupę PMM z Lublina, na 2,3 mln zł.

– Te oferty znacznie przewyższają nasz budżet – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika. – W związku z tym zdecydowaliśmy, że nie będziemy przeprowadzać tych prac. Na razie z nich rezygnujemy, a Centrum Usług Wspólnych najprawdopodobniej ulokujemy w Urzędzie Miasta. Chcemy, aby centrum rozpoczęło pracę z 1 stycznia 2022 r. (w)