Ćwiczą pod chmurką

Od miesiąca mieszkańcy Wojsławic mogą korzystać z plenerowej siłowni. Powstała ona przy ulicy Uchańskiej, obok stawu. Urządzenia do ćwiczeń i ich montaż kosztowały około 12 tys. zł.

– Pomysł na taką siłownię pojawił się już dawno – mówi wójt gminy Wojsławice, Henryk Gołębiowski. – Braliśmy udział w konkursie organizowanym przez Nestle, w którym nagrodą był właśnie taki obiekt. Niestety, naszej gminie nie szło w nim najlepiej. W czasie kiedy mieliśmy około 400 głosów, miejscowość Rudka, w gminie Ruda-Huta uzbierała ich już 140 tys.
Gmina postanowiła jednak, że taka siłownia powinna powstać i wygospodarowała na to środki z własnego budżetu. W ostatnim tygodniu maja urządzenia zostały zainstalowane i przekazane mieszkańcom.
– O tym, jak bardzo takie miejsce było potrzebne, najlepiej świadczy ogromne zainteresowanie, jakim obiekt cieszył się podczas festynu z okazji Dnia Dziecka. Liczymy, że mieszkańcy chętnie będą spędzać tu czas. Największe zainteresowanie siłownią jest wśród młodzieży. Często widzę, że chłopcy jeszcze przed lekcjami, przychodzą tu na chwilę i ćwiczą. Dodatkowo siłownia uatrakcyjniła teren przy stawie – dodaje Gołębiowski. (kw)