Ćwir kandyduje

Dariusz Ćwir, wójt gminy Sawin, w tegorocznych wyborach samorządowych postanowił ubiegać się o reelekcję. Jego konkurentem będzie powiatowy radny, Hubert Wiciński, który już na początku obecnej kadencji ogłosił, że wystartuje na wójta gminy.

Tegoroczne wybory samorządowe w gminie Sawin zapowiadają się nie mniej interesująco, niż cztery lata temu. Obecny wójt Dariusz Ćwir, który swoje stanowisko piastuje od grudnia 2014 roku, zapowiedział, że jesienią będzie ubiegał się o reelekcję.
– Będę startował ponownie na wójta gminy – mówi Ćwir. – Obecna kadencja nie jest łatwa, bo gmina musi spłacać zobowiązania pozostałe po moim poprzedniku. Mam tu na myśli dług wobec spółki „Haller”, która 10 lat temu rozpoczęła budowę zbiornika „Niwa”, ale z różnych przyczyn jej nie dokończyła. Nie ukrywam, że zależy mi, aby cały dług, a pozostało go nieco ponad 2,5 mln zł, spłacić w ciągu najbliższego roku. Zadanie dla budżetu bardzo trudne, ale wykonalne. Gdy już zwrócimy wszystkie należności, będziemy mogli ruszyć z inwestycjami, na które czekają mieszkańcy.
Dariusz Ćwir w wyborach na wójta gminy zamierza startować jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości. – Byłem sympatykiem tej partii, od kilku lat jestem jej członkiem i chcę iść do wyborów pod szyldem PiS – mówi Ćwir. – Jestem już po pierwszych rozmowach z potencjalnymi kandydatami na radnych. Zdecydowana większość osób, którym proponuję ubieganie się o mandat, deklaruje swój start w wyborach do rady gminy.
Rywalem Dariusza Ćwira na pewno będzie popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe powiatowy radny Hubert Wiciński, w latach 1998-2014 przewodniczący rady gminy. Wiciński już na początku obecnej kadencji samorządu ogłosił, że w kolejnych wyborach będzie ubiegał się o stanowisko wójta gminy. Wiele wskazuje na to, że wśród kandydatów znajdzie się też nazwisko obecnej przewodniczącej rady gminy Sawin, Joanny Rzepeckiej, ciągle kojarzonej z poprzednikiem Ćwira, Andrzejem Mazurem. Ten ostatni raczej nie ma szans by wrócić na dawne stanowisko, dlatego też może zabiegać o poparcie dla Rzepeckiej. (s)