Cykliści pomkną wzdłuż Krańcowej

Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Krańcowej ucieszy wszystkich świdnickich cyklistów, ale najbardziej dojeżdżających tędy do swoich ogródków działkowców

Urząd Miasta Świdnik przymierza się do budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Krańcowej, aż do ogródków działkowych.


Przetarg na projekt i budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Krańcowej na odcinku od skrzyżowania z ulicami Armii Krajowej i Pileckiego aż do ogródków działkowych „Słoneczny” miasto ogłosiło jeszcze w minionym roku. Do postępowania zgłosiły się trzy firmy, ale żadna z zaproponowanych ofert nie mieściła się w założonym przez miasto budżecie. Najtańsza oferta, którą złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa opiewało na ok. 687 tys. zł, a miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel 520 tys. zł. Nie oznacza to jednak, że miasto unieważni postępowanie.

– Właśnie na sesji radni zgodzili się na zwiększenie nakładów na to zadanie o brakującą kwotę i będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą – informuje Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika ds. inwestycji i rozwoju. – Ulica Krańcowa jest dosyć wąska. Jest co prawda chodnik, ale brakuje tam miejsca dla rowerzystów. Nowa ścieżka na pewno poprawi bezpieczeństwo. Skorzystają z niej działkowcy, ale też mieszkańcy, bo ta część Świdnika rozwija się i powstaje tam wiele domów. Ta inwestycja jest także istotna z punktu widzenia ruchu turystycznego.

Nowa ścieżka ma mieć bitumiczną nawierzchnię, składającą się co najmniej z dwóch warstw, co cykliści na pewno docenią, a termin jej ukończenia przewidywany jest na początek września. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here