Czarniecczycy najlepsi w Polsce

W cztery godziny napisali najlepszy projekt społeczny w Polsce. Uczniowie I LO w Chełmie zdeklasowali 42 konkursowe drużyny z całego kraju zwyciężając w Ogólnopolskim Kongresie Młodzieży „Ideathon”.

W zorganizowanym w Oranżerii Pałacu w Wilanowie Ogólnopolskim Kongresie Młodzieży „Ideathon” startowało 225 uczestników – studentów, reprezentantów młodzieżowych rad miasta i szkół średnich z całego kraju. Ich zadaniem było stworzyć najlepszy program społeczny dotyczący wybranej ścieżki tematycznej.

Wśród uczestników konkursu byli przedstawiciele I LO w Chełmie, którzy doskonale poradzili sobie z wyzwaniem. Zdobyli pierwsze miejsce i zostali uznani za twórców najlepszego programu społecznego w Polsce w kategorii „Edukacja i szkolnictwo wyższe”.

Czarniecczycy w minutę zaprezentowali przed 250-osobowym audytorium swój program i zdeklasowali 42 konkursowe drużyny. Tytuł ich projektu brzmi: „Kreatywność kluczem do nowoczesnego świata. Projekt społeczny dla szkół, uczelni i pracodawców”. Projekt chełmian trafi do dokumentu pod nazwą „Założenia do Strategii Państwa dla Młodzieży”.

Publikacja ta przekazana zostanie na ręce przedstawicieli rządu w trakcie specjalnej konferencji, na którą zwycięska drużyna z Chełma już została zaproszona. W jej składzie są: Natalia Błachnia, Katarzyna Dobrowolska, Wiktoria Raczyńska, Magdalena Steć i Szymon Pawłowski, pod opieką nauczycieli Teresy Kurzępy oraz Marty Sadowskiej. (opr. mo)