Czas na Brzegową

Ulica Brzegowa

Mieszkańcy południowej części ul. Brzegowej w końcu się doczekają. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na remont ich ulicy. Szuka też wykonawców, którzy odnowią odcinek ulic Akacjowej i Hallera. Na oferty czeka do 7 maja.


W połowie kwietnia ruszyły prace związane z budową ulicy Rejkowizna w Świdniku. Jak zapowiadają władze miasta, najpewniej już w październiku pojedziemy tędy po równej nawierzchni, skorzystamy z wyniesionych przejść dla pieszych oraz chodników. Przy drodze staną też latarnie, a do posesji zostaną zbudowane zjazdy.

Niebawem drogowcy pojawią się na kolejnych miejskich ulicach. Urząd Miasta ostatnio ogłosił przetarg na remont ul. Brzegowej. Mieszkańcy tej ulicy zabiegali o to od kilku lat.

– Droga, przy której mieszkamy, to żużlówka. Kilka lat temu, kiedy Brzegowa była budowana, powiat świdnicki, który był wówczas właścicielem drogi, nie zrobił naszego odcinka dlatego, że przez Specjalną Strefę Ekonomiczną w Lublinie do mieszczącej się u nas bazy budowy obwodnicy Lublina jeździły ciężkie samochody. Obwodnica już dawno została oddana do użytku, a odcinek naszej drogi stale pozostaje dziurawy i nikt z tym nic nie robi. Od mniej więcej 3 lat miasto jest właścicielem tej drogi, ale nasi urzędnicy, zamiast dążyć do ukończenia budowy tegoż odcinka, ciągle nas zbywają. Niedokończony odcinek żużlówki bardzo utrudnia nam życie – głównie dlatego, że jest dziurawy. We znaki daje się również pył z ulicy, który osiada na ogrodzeniach, roślinach, oknach i elewacjach domów – mówili w ostatniej rozmowie z nami mieszkańcy Brzegowej.

Zgodnie z przetargiem ulica Brzegowa zostanie wyrównana na prawie półkilometrowym odcinku. Podbudowa drogi zostanie wyrównana kruszywem, a na nią położony zostanie beton asfaltowy.

Miasto szuka również firm, które wyremontują fragment ulicy Akacjowej. Wzdłuż przebudowanego odcinka (412 m) zmodernizowane zostaną również chodniki. I chodniki, i droga zostaną wykonane z kostki brukowej. W planach jest także przebudowa 270-metrowego odcinka ulicy Hallera, łącznie z chodnikami. (w)