Czas na ćwierćfinały…

Znamy komplet ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu chełmskiego okręgu. Do Kłosa Gmina Chełm, Ruchu Izbica i Unii Rejowiec dołączyły Start Krasnystaw, Sparta Rejowiec Fabryczny i Unia Białopole. Wolny los miała Włodawianka, a do rywalizacji przystąpi teraz trzecioligowa Chełmianka.


We wcześniejszych trzech meczach III rundy Ruch Izbica pokonał 4:3 Brata Cukrownik Siennica Nadolna, Kłos Gmina Chełm nie dał szans Spółdzielcy Siedliszcze wygrywając 6:1, a Unia Rejowiec rozbiła 4:0 Frassati w Fajsławicach. W kolejnym spotkaniu Start Krasnystaw po 90 minutach zremisował 0:0 z Bugiem w Hannie, ale lepiej wykonywał rzuty karne i wygrał 5:4. Bohaterem krasnostawskiej drużyny został młody bramkarz Krzysztof Janiak, który obronił dwie jedenastki.

W minionym tygodniu natomiast Unia Białopole zwyciężyła u siebie Granicę Dorohusk 4:2, a gole dla zespołu trenera Roberta Tarnowskiego strzelili Adrian Zdybel w 29 min. oraz Łukasz Charaba w 80, 84 i 90 min. Granica odpowiedziała trafieniami Karola Krupy w 21 min. i Pawła Alikowskiego w 87 min. W ostatnim meczu Sparta Rejowiec Fabryczny wygrała z Ogniwem Wierzbica 3:1 (1:1). Drużynie z ligi okręgowej już w 6 min. prowadzenie dał gol Karola Knota, ale czwartoligowcy odpowiedzieli dwoma golami Aliaksieja Piatrenki w 13 i 56 min. oraz bramką Przemysława Ponurka w 87 min. Wolny los na tym etapie rozgrywek miała Włodawianka, natomiast do kolejnej rundy Pucharu Polski przystąpi też trzecioligowa Chełmianka.

W minionym tygodniu odbyło się też losowanie par ćwierćfinałowych PP. Włodawianka zagra z Chełmianką, Sparta Rejowiec Fabryczny zmierzy się z Kłosem Gmina Chełm, Ruch Izbica będzie podejmował Unię Rejowiec, zaś Unia Białopole stoczy pojedynek ze Startem Krasnystaw. Wszystkie mecze odbędą się w środę 22 września o godz. 15.30. W przypadku remisu w regulaminowym czasie gry zwycięzcę wyłonią rzuty karne. (d)