Czas na „Mobilny LOF”

Świdnicki ratusz ogłosił przetarg na opracowanie projektu i realizację „Mobilnego LOF”, czyli budowy ścieżek rowerowych wzdłuż al. Lotników Polskich, ul. Wyspiańskiego, Targowej i Maczka wraz z ich modernizacją i budowy dworca przesiadkowego w sąsiedztwie stacji kolejowej PKP Świdnik-Miasto.


Zadanie zostało podzielono na dwa etapy. Pierwszy, którego realizację przewidziano jeszcze w tym roku, obejmuje rozbudowę ul. Okulickiego od strony al. Lotników Polskich do ul. Wyspiańskiego wraz z wymianą nawierzchni, powstaniem ścieżki rowerowej z oświetleniem i miejscami postojowymi dla rowerów oraz budowę chodników i ścieżki rowerowej wzdłuż al. Lotników Polskich, ul. Wyspiańskiego, Targowej i Maczka oraz przystanku dla jednośladów przy dworcu Świdnik Wschód.

Drugi zakładający budowę dworca przesiadkowego w sąsiedztwie stacji PKP Świdnik – Miasto wraz z całą infrastrukturą, czyli stanowiskami dla rowerów, zadaszeniami, oświetleniem, monitoringiem, punktem sanitarnym, systemem informacji dla podróżnych i stanowiskami dla autobusów oraz budowę odcinka ul. Klubowej, którą od ul. Dworcowej będą wjeżdżać autobusy, zaplanowany na rok przyszły.

– Dokumentacja projektowa dotycząca pierwszego etapu jest już gotowa do realizacji. Dokumentację drugiego etapu musimy zaktualizować i ponownie złożyć wniosek do starostwa powiatowego o wydanie decyzji ZRID – mówi wiceburmistrz Świdnika, Marcin Dmowski. – Ogłosiliśmy przetarg w formule „Projektuj i buduj”. Oznacza to, że w jednym postępowaniu wyłonimy jedną firmę, która zarówno zaprojektuje, jak i wykona oba etapy inwestycji – wyjaśnia wiceburmistrz.

Koszty realizacji obu etapów inwestycji to ok. 11 mln zł, z czego ok. 9,2 zł pokryje unijna dotacja. JN