Czas na obywatelskie pomysły

Już w tym tygodniu, 1 czerwca, rusza nabór wniosków do kolejnej, ósmej już edycji, Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Na ciekawe pomysły mieszkańców Urząd Miasta czeka do 20 czerwca.


Wzorem lat ubiegłych na zgłoszone w tym, a realizowane w przyszłym roku, inicjatywy świdniczan Ratusz przeznaczy 1 mln zł.

Propozycje projektów należy składać na formularzach; ich wzór dostępny jest na stronie internetowej swidnik.budzet-obywatelski.org. Należy podać w nich tytuł projektu, lokalizację, opis i uzasadnienie oraz wstępny kosztorys; można także, choć nie jest to warunek niezbędny, dodać także zdjęcia, mapki poglądowe, ekspertyzy i rekomendacje. Do każdego formularza należy dołączyć listę z podpisami przynajmniej 15 mieszkańców, którzy popierają dany pomysł (jej wzór również jest dostępny na stronie).

Wypełnione dokumenty należy składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Świdnik, w godzinach pracy; w formie elektronicznej poprzez stronę Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego lub przesłać pocztą.

Urzędnicy przypominają, że każdy mieszkaniec może zgłosić lub poprzeć jeden lub więcej projektów, a te na każdym etapie mogą być modyfikowane lub zmieniane przez autorów.

Autorami wniosków do BO może być także młodzież, która ukończyła 13 rok życia, jednak w ich przypadku do zgłoszenia projektów należy dołączyć zgodę rodzica/opiekuna.

Wnioski można zgłaszać do 20 czerwca. Następnie projekty poddane zostaną analizie, weryfikacji i ocenie. Do 18 sierpnia poznamy listę zadań zakwalifikowanych do głosowania. Od 19 sierpnia do 18 września wnioskodawcy będą mieli czas na promocję projektów, a samo głosowanie odbędzie się między 19 września, a 4 października. Lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona do 13 października. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here