Czas na oczyszczalnie i wodociągi

8 marca wójt gminy Żółkiewka Jacek Lis podpisał umowę o przyznaniu pomocy na realizację inwestycji pod nazwą „Przebudowa oczyszczalni ścieków wraz z rozbudową systemu wodociągowego w Gminie Żółkiewka”.

Rozbudowa systemu wodno-kanalizacyjnego poprawi warunki życia i ochrony środowiska, jak i rozwoju gospodarczego na terenie gminy Żółkiewka. Zakres prac obejmuje: w ramach przebudowy istniejącej oczyszczalni ścieków – przebudowę oczyszczalni w zakresie zmiany technologii oczyszczania ścieków polegającej na wydzieleniu dwóch niezależnych ciągów biologicznego oczyszczania w istniejącym systemie wraz z wykonaniem nowego układu napowietrzania ze sterowaniem, automatyką i sondą tlenową, wymianę rurociągów i armatury, wymianę wszystkich prowadnic pomp, zakup i montaż przenośnika taśmowego do prasy osadu oraz inwentaryzację i konserwację urządzeń (w tym zbiorników) na oczyszczalni ścieków.

– W ramach budowy sieci wodociągowej inwestycja polegać zaś będzie na budowie odcinka sieci wodociągowej łączącego dwie istniejące sieci wodociągowe zlokalizowane w miejscowościach Żółkiew i Żółkiew Kolonia wraz z kontenerową stacją podnoszenia ciśnienia – informuje wójt Lis. Całkowita wartość projektu to 3 mln zł, dofinansowanie to ponad 1,5 mln zł. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here