Czas na zapisy

W lubelskich parafiach trwają zapisy na 38. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która w drogę wyruszy tradycyjnie 3 sierpnia.
Zapisy w parafiach potrwają do 24 lipca. Później, do dnia wyjścia pielgrzymki, będzie można się zgłosić w sekretariacie pielgrzymki przed lubelską katedrą. Opłata podobnie jak w latach ubiegłych wynosi 75 zł. Warto przypomnieć, że te osoby, które pojadą na centralne obchody ŚDM do Krakowa, na pielgrzymkę idą w tym roku bez wnoszenia opłaty.
W parafiach można też składać intencje do Funduszu „Idę z Tobą”. Dzięki tym środkom na pątniczy szlak mogą wyruszyć osoby mniej zamożne. Zasada działania funduszu jest bardzo prosta – pielgrzym, który idzie do Częstochowy, codziennie modli się w intencji złożonej przez ofiarodawcę.

Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to wydarzenie, które od dziesiątków lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. W tym roku pątnicy wyruszą już trzydziesty ósmy raz, a przyświecać im będzie hasło „Miłosierni jak Ojciec”.
Pielgrzymom towarzyszy intencja dziękczynna za Światowe Dni Młodzieży z prośbą o trwałe owoce spotkań z papieżem Franciszkiem.
Konferencje w czasie rekolekcji w drodze wygłosi Jakub Kornacki – aktor teatralny i telewizyjny.
MG