Czas zagrożeń i wielu inwestycji

Planowana budowa przetwórnia drobiu i przetwórni odpadów – między innymi tymi sprawami emocjonowali się w ubiegłym roku mieszkańcy Felina. Tamtejsza rada dzielnicy podsumowała minione 12 miesięcy. Sporo będzie się działo również w 2020 roku.


– 2019 rok był rekordowy pod względem realizacji małych inwestycji – uważa Krystyna Brodowska, przewodnicząca rady dzielnicy Felin i dodaje, że rezerwa celowa rady została wykorzystana w stu procentach. Sporo będzie się działo także w 2020 roku. – Największa kumulacja inwestycji przewidziana jest w trzecim kwartale 2020 roku, gdy rozpocznie się planowana rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 oraz realizacja projektów Budżetu Obywatelskiego – zapowiada K. Brodowska.

W ubiegłym roku duże emocje wśród mieszkańców budziła kwestia przetwórni drobiu, jaka miałaby powstać na Felinie. Krystyna Brodowska i Arkadiusz Gołębiowski, przewodniczący zarządu, spotkali się w tej sprawie z prezesem firmy Polski Drób. – Dogłębnie przeanalizowana została sprawa lokalizacji. W tej sprawie odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Jako rada dzielnicy podjęliśmy stanowisko, w którym stanowczo sprzeciwiamy się poszerzeniu działalności firmy Polski Drób o ubój zwierząt, gdyby firma docelowo planowała taką działalność – mówi K. Brodowska.

Radni dzielnicowi z Felina zajmowali się też tematem planowanej budowy przetwórni odpadów w pobliżu ulicy Antoniny Grygowej. – Przeanalizowałam raport oddziaływania na środowisko. W tej sprawie jako rada wystosowaliśmy obszerne stanowisko, w którym sprzeciwiliśmy się tej lokalizacji – wyjaśnia K. Brodowska. Mieszkańcy spotkali się również z inwestorem.

W ramach Zielonego Budżetu Biuro Miejskiego Architekta Zieleni znalazło pieniądze na nasadzenie drzew i krzewów wzdłuż ulicy Zygmunta Augusta oraz na skwerze mieszczącym się tej samej ulicy. – Łączny koszt wykonania skweru i nasadzeń w dzielnicy to ponad 110 tysięcy złotych – wylicza K. Brodowska.

Aktywiści spotykali się też m.in. z Joanną Olszewską, dyrektorem biura ds. niepełnosprawnych i Adamem Borowym, dyrektorem ds. Zarządzania i Utrzymania w Zarządzie Dróg i Mostów. – Spotkanie pozwoliło na obniżenie 14 krawężników wzdłuż ulicy Kazimierza Jagiellończyka oraz Zygmunta Augusta. Wyczyszczone zostały także zarastające chodniki na terenie całego osiedla – cieszy się K. Brodowska.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here