Czechowscy seniorzy mają nowy klub

W ubiegły wtorek w Domu Kultury „Fryderyk” na Czechowie rozpoczął działalność nowy klub seniora. To dziewiętnasta taka placówka utworzona przez miasto.


– Otwieramy kolejną placówkę, w której lubelscy seniorzy będą mogli ciekawie spędzić czas, wziąć udział w zajęciach terapeutycznych czy nawiązywać znajomości. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na uczestnictwo w zajęciach, rozwijanie pasji i ożywienie relacji społecznych, co jest najlepszym antidotum na skutki pozostawania w izolacji i stres wywołany epidemią – mówi Anna Walczak, dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie.

Klub Seniora „Czechów” funkcjonuje w Domu Kultury „Fryderyk” przy ul. Żelazowej Woli 18. Początkowo zajęcia mają odbywać się raz w tygodniu, stacjonarnie we wtorki w godz. 14.00-16.00, ale ze względu na obowiązujące od soboty na terenie całego kraju dodatkowe obostrzenia antycovidowe przed każdymi zajęciami warto skontaktować się z ZOW pod numerem tel. 539 867 637, by dowiedzieć się, czy nie zostały one odwołane.

Wstępna oferta Klubu obejmuje cykliczne spotkania integrujące, zajęcia terapeutyczne, w tym ćwiczenia pamięci, rękodzieło artystyczne, spotkania okolicznościowe, wspólne spacery. Ostateczny program spotkań zostanie wypracowany wspólnie z Klubowiczami.

Klub Seniora „Czechów” jest dziewiętnastym w strukturze Zespołu Ośrodków Wsparcia prowadzonego przez Miasto Lublin. Poza tym, 6 tego typu placówek działa przy lubelskich domach pomocy społecznej.
źródło lublin.eu, opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here