Czekają na asfalt i latarnie

Według wstępnych obliczeń Ratusza budowa ulicy może kosztować ok. 600 tys. zł

Mieszkańcy ulicy Bażantowej w Świdniku zastanawiają się, kiedy ruszy budowa ich ulicy. Miasto nie wyklucza, że stanie się to jeszcze w tym roku, ale konkretna data nie pada.

O ulicy Bażantowej pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Miasto planowało włączyć ją do programu utwardzania gruntówek, jednak mieszkający tu świdniczanie zwrócili się burmistrza z prośbą o wykreślenie ich ulicy z tych planów. Pod pismem w tej sprawie podpisało się wówczas 90 proc. mieszkańców ulicy. Później okazało się jednak, że niektórzy zmienili zdanie i uznali, iż wolą, aby asfalt pojawił się na ich ulicy jak najszybciej, nawet jeśli będzie to wiązać się z dłuższym oczekiwaniem na jej budowę z pełną infrastrukturą. Ostatecznie jednak większość mieszkańców zdecydowała, że woli jeszcze się przemęczyć, ale za rok lub dwa mieć ulicę z pełną infrastrukturą.

– Uważamy, że to lepsze rozwiązanie. Droga zostanie wypoziomowana, a poza tym będzie bezpieczniej, bo będzie chodnik i oświetlenie. Inna ważna kwestia to miejsce do zawracania na końcu ulicy, bo Bażantowa jest ślepa. Uznaliśmy, że warto poczekać dwa lata i mieć ulicę z pełną infrastrukturą – mówił nam jeden z mieszkańców.

Urząd Miasta zgodził się na takie rozwiązanie, a w maju ubiegłego roku ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy ulicy Bażantowej. Wygrała go firma Grzegorza Waszczuka z Drelowa, która wyceniła swoje usługi na nieco ponad 34 tysiące złotych.

Mieszkańcy Bażantowej zastanawiają się, czy jest szansa na to, aby budowa ich ulicy ruszyła jeszcze w tym roku. – W planie przetargów założyliśmy, że przetarg na budowę ulicy ogłosimy w trzecim kwartale tego roku, ale niewykluczone, że stanie się to wcześniej. Obecnie czekamy na prawomocne pozwolenie na budowę. Kiedy budowa ruszy, nie jestem w stanie powiedzieć, ale tak jak przekazywałem mieszkańcom, chcielibyśmy, aby w przyszłym roku ta ulica była już gotowa – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here