Czekają na karuzele i huśtawki

Na miejscu starego placu zabaw, dziś porastającego trawą, w ciągu kilku tygodni – jak zapewnia miasto - pojawią się nowe urządzenia do zabawy i rekreacji. I to jakie…

W ubiegłym roku zapadała decyzja o zdemontowaniu zdewastowanego placu zabaw przy bloku Kopernika 12 i zainstalowaniu w tym miejscu nowych urządzeń do zabawy. Póki co, plac porasta trawą, a radny Grzegorz Doroba pyta, kiedy ponownie zostanie zagospodarowany. Miasto odpowiada, że niebawem i obiecuje, że warto będzie poczekać…

– Przez wiele lat w tym miejscu znajdował się plac zabaw dla dzieci. Zmieniał się jego wygląd i stawiane były różne konstrukcje do zabaw. Jakiś czas temu plac został zlikwidowany, a teren między blokami porasta trawa. Mieszkańcy zwrócili się do mnie z prośbą o uporządkowanie i zagospodarowanie tego miejsca. Proponują budowę alejek spacerowych z ławeczkami do odpoczynku, może kilka przyrządów do gimnastyki i kilka elementów do zabaw dla dzieci – pisze Grzegorz Doroba, miejski radny KO, w interpelacji do burmistrza.

W odpowiedzi miasto poinformowało, że pod koniec listopada ubiegłego roku podpisało umowę na budowę w tym miejscu placu zabaw. Obejmuje ona zaprojektowanie i wykonanie przestrzeni przeznaczonej dla dzieci i ich opiekunów. Mają się tu pojawić na przykład urządzenia do wspinaczki, huśtawka, drabinki, tunel, domek na palach ze zjeżdżalnią. Będą też cztery nowe ławki i dwie śmietniczki, a całość zostanie ogrodzona.

W części przeznaczonej dla dzieci nawierzchnia placu będzie piaskowa, poza nią trawiasta lub wyłożona korą; alejki mają być wykonane z drewna lub kamiennych płyt. Dopełnieniem placu będą nowe nasadzenia. Pojawią się też edukacyjne tabliczki z nazwami roślin i domek dla owadów. Inwestycja, zgodnie z umową, zostanie zrealizowana w pierwszej połowie tego roku.(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here