Czekają na rewitalizację

Rewitalizacji starej części dzielnicy Bronowice domagają się miejscowi społecznicy. Wystosowali w tej sprawie oficjalny wniosek do władz Lublina, na który od kilku miesięcy nie doczekali się odpowiedzi.


– Problem rewitalizacji Starych Bronowic od wielu lat jest dla nas priorytetem, a ostatnio nic się w tej kwestii nie dzieje – skarżą się Andrzej Szyszko, przewodniczący zarządu dzielnicy Bronowice i Waldemar Czapczyński, przewodniczący tamtejszej rady dzielnicy. A. Szyszko i W. Czapczyński pod koniec stycznia wystosowali w tej sprawie oficjalny wniosek do władz Lublina.

Szyszko i Czapczyński ocenili, że temat rewitalizacji Starych Bronowic został „zamrożony” na czas przebudowy ronda Lubelskiego Lipca 80. – Remont został zakończony, dlatego składamy wniosek, aby temat rewitalizacji tej bardzo ważnej historycznie części miasta (Starych Bronowic – przyp. aut.) jak najszybciej powrócił – czytamy w piśmie, jaki społecznicy wystosowali do władz miasta.

Szyszko i Czapczyński zwracają uwagę, że część robót na Starych Bronowicach została wykonana, ale to kropla w morzu potrzeb. – Przeprowadzono remont mostu nad Czerniejówką przy ul. Fabrycznej. Pięknie został odnowiony kościół pw. Świętego Michała Archanioła, który wpisano do rejestru budynków chronionych. Równocześnie mocno zdewastowano Park Bronowicki, który był w tej dzielnicy jednym z miejsc wypoczynku – zauważyli społecznicy.

Przewodniczący zarządu i przewodniczący rady dzielnicy Bronowice sugerują powołanie specjalnego zespołu pod przewodnictwem głównego architekta miasta, który miałby się zająć sprawą rewitalizacji Starych Bronowic. – Do tego zespołu proponujemy obecnych radnych Rady Dzielnicy Bronowice – czytamy w piśmie.

Choć oficjalny wniosek ws. rewitalizacji Starych Bronowic został złożony pod koniec stycznia, społecznicy nadal nie dostali odpowiedzi. Monika Głazik z biura prasowego ratusza tłumaczy, że „pismo zostało błędnie zadekretowane przez Biuro Obsługi Mieszkańców i nie trafiło bezpośrednio do właściwej komórki urzędu”. – Obecnie trwa analiza wniosku, na który zostanie udzielona odpowiedź – zapowiada M. Głazik. Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here