Czekając na dofinansowanie proponują łatanie

Po zimie aleja Armii Krajowej wymaga naprawy – wskazują mieszkańcy Świdnika.

Starostwo powiatowe, zarządca drogi, zdaje sobie z tego sprawą i stara się pozyskać dofinansowanie na gruntowny remont, a póki co oferuje mieszkańcom doraźne łatanie.
– Alei Armii Krajowej w Świdniku przydałby się remont – mówią mieszkańcy Świdnika. – W kilku miejscach, choćby w okolicach szkoły „siódemki”, nawierzchnia jest w fatalnym stanie, a po ostatniej zimie widać to jeszcze bardziej.
Starostwo Powiatowe w Świdniku, zarządca drogi, starało się o pieniądze na kompleksową przebudowę tej i kilku innych ulic z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Dofinansowanie dostał tylko jeden wniosek dotyczący ulicy Racławickiej. O pieniądze na przebudowę Krępieckiej, gen. Maczka i Armii Krajowej powiat chce złożyć kolejny wniosek. Póki co, aby ulżyć mieszkańcom, aleję AK i pozostałe ulice poprawi w ramach bieżącego utrzymania dróg.
– Przewidujemy tam naprawy bieżące, ale wiem też, że to nie załatwia sprawy. Będę walczył, aby w drugiej połowie roku spróbować wyremontować chociaż ulicę Maczka – mówi Jakub Osina, członek zarządu powiatu świdnickiego. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here