Czekał na śmierć

W oddali było już widać światła nadjeżdżającego pociągu, kiedy policjanci ze Świdnika ściągali z torów leżącego na nich mężczyznę, tym samym ratując mu życie.

W ubiegły czwartek, ok. godz. 21:30 dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie, że na torowisku na terenie Świdnika znajduje się mężczyzna, który zamierza targnąć się na swoje życie. – W wyznaczone miejsce niezwłocznie skierowano patrole policji oraz straży miejskiej. Policjanci patrolując pieszo szlak kolejowy zauważyli mężczyznę, który leżał w poprzek torowiska. Nie reagował na polecenia policjantów, a w oddali widać było już światła nadjeżdżającego pociągu. Gdy funkcjonariusze dobiegli do mężczyzny konieczne było siłowe usunięcie go z torów – informuje st. asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy KPP w Świdniku.

Okazało się, że mężczyzna to 31-latek z Lublina. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Został przewieziony do szpitala na badania, a następnie do izby wytrzeźwień. – Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie musimy być sami z naszymi problemami – przypominają mundurowi.

Kryzysowy Telefon Zaufania nr tel. 116-123 (czynny codziennie w godz. 14-22), Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży nr tel. 116-111 (czynny codziennie, przez całą dobę). (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here