Czekanie na przebudowę

Wciąż nie wiadomo, kiedy się rozpoczną i do kiedy potrwają prace przy przebudowie głównego dworca kolejowego w Chełmie. W PKP S.A. mówią, że do końca roku planują ogłosić przetarg na wybór wykonawcy.

Zakładano, że prace budowlane przy przebudowie dworca w Chełmie ruszą na przełomie 2020 i 2021 roku. Pozwolenie na budowę jest od dawna, ale prace jeszcze się nie rozpoczęły. To jeden z projektów realizowanych w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, na który oczekują chełmianie i podróżni.

– Do końca roku planujemy ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych, a następnie po jego rozstrzygnięciu i podpisaniu umowy z wykonawcą wybranym w przetargu, przystąpienie do przebudowy dworca w Chełmie – informuje Bartłomiej Sarna z Biura Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych S.A.

– Dokładny termin rozpoczęcia i zakończenia prac związanych z planowaną przebudową dworca w Chełmie jest zależny od przebiegu procedury przetargowej oraz od momentu podpisania umowy z wykonawcą prac budowlanych. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here