Czerpali zyski z nierządu

Kryminalni z KWP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji oraz handlem ludźmi. Szefową gangu była kobieta, 37-letnia Iwona G. z Bydgoszczy. Twardą ręką trzymała rygor wśród mężczyzn – sutenerów.


– Do zatrzymań mężczyzn wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej oraz jej liderki doszło jednocześnie w kilku miejscach kraju. Lubelscy kryminalni z komendy wojewódzkiej weszli równocześnie do mieszkań w Bydgoszczy, Lublinie oraz mniejszych miejscowości w powiecie opolskim i radomskim. Jak wynika z ustaleń policjantów sprawcy działali od lutego br. na terenie całego kraju poprzez tzw. „mieszkaniówki” – mówi komisarz Andrzej Fijołek, p.o. rzecznika komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.

Od lutego br. gang zwerbował co najmniej 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych prywatnych mieszkaniach w Lublinie, Radomiu i kilku mniejszych miejscowościach. Zyski z prostytucji trafiały do sutenerów.

– Cała piątka zatrzymanych usłyszała zarzuty czerpania korzyści z nierządu i handlu ludźmi. Główna organizatorka procederu, 37-letnia Iwona G. oraz jeden z mężczyzn zostali aresztowani, 3 pozostali podejrzani mają tzw. areszt warunkowy – informuje prok. Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Za przestępstwo handlu ludźmi kodeks karny przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności. (l)