Czerwoną farbą w kandydatkę

Z czwartku na piątek (4/5 bm.) nieznani sprawcy zniszczyli dwa billboardy kandydatki na prezydenta Chełma, Agaty Fisz. Pełnomocnik wyborczy komitetu „Postaw na Chełm”, Marian Tywoniuk zawiadomił policję.

To nie pierwszy w tej kampanii tego typu incydent na terenie Chełma. Kilka tygodni temu ktoś zniszczył billboard kandydata na prezydenta Chełma Platformy i Nowoczesnej, Dariusza Grabczuka, umieszczony przy rondzie ZWiN. W nocy z czwartku na piątek nieznani sprawcy zniszczyli dwa billboardy należące do komitetu wyborczego „Postaw na Chełm”, Agaty Fisz. Jeden z nich był umieszczony nieopodal skrzyżowania Hrubieszowskiej i Kilińskiego, drugi zaś przy rondzie turbinowym między Wojsławicką a al. Żołnierzy I AWP. Na oba ktoś rozlał czerwoną farbę.

Marian Tywoniuk, pełnomocnik wyborczy komitetu, oba incydenty zgłosił na policję. – Niszczenie materiałów wyborczych jest przestępstwem. Mam nadzieję, że kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały te zdarzenia i policja w krótkim czasie ustali sprawców – mówi. – Brudną kampanię obserwujemy od jakiegoś czasu. Być może komuś skończyły się już pomysły, a merytoryczna dyskusja go nie interesuje. Pojawiają się za to powtarzane jak mantra manipulacje liczbami, oczerniające rysunki i wyssane z palca opisy. Po sieci krążą komentarze, pisane często z fałszywych profili, powielające pomówienia.

To niektórym nie wystarcza. Jako komitet obywatelski, zrzeszający zarówno ludzi bezpartyjnych jak i należących do różnych ugrupowań politycznych, organizacji pozarządowych i reprezentujących różne środowiska społeczne, zdecydowanie negujemy taki sposób prowadzenia kampanii wyborczej. Stanowczo sprzeciwiamy się także wizji Chełma, w której zamiast nowych inwestycji, dominuje polityczna buta, arogancja i nienawiść do współmieszkańca mającego inne zdanie – mówi Tywoniuk. (s)