Częściej do Lublina

Od 7 maja będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy linii autobusowej MPK nr 55. Znajdzie się w nim więcej połączeń na trasie Świdnik – Lublin. Tego oczekiwali świdniczanie.


– W ubiegłym roku przeprowadziliśmy wśród mieszkańców Świdnika ankietę komunikacyjną, z której wynikało, że najbardziej popularną linią komunikacji miejskiej jest autobus nr 55. Pasażerowie wielokrotnie podkreślali potrzebę zwiększenia ilości kursów na tej linii. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, od maja wprowadzamy dodatkowe przejazdy w najczęściej wskazywanych godzinach – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Dodatkowe kursy pojawią się w rozkładzie dotyczącym dni powszednich. Z przystanku Os. Choiny w Lublinie autobus odjedzie o godz. 10:19, 13:24 (przez stadion), 19:05 i 21:32 (przez stadion) . Z przystanku pod świdnickim helikopterem autobusy odjadą o godz. 11:28, 13:30, 14:47 i 20:24.

Pracownicy Urzędu Miasta Świdnik zapowiadają, że na tym nie koniec i za jakiś czas pojawią się kolejne połączenia z Lublinem.

– W najbliższych dniach we wszystkich autobusach mają pojawić się ankieterzy, którzy będą liczyli pasażerów korzystających z poszczególnych linii w określonych godzinach – mówi Andrzej Radek, zastępca burmistrza. – Będą również pytać pasażerów, z jakich korzystają biletów, jak często poruszają się komunikacją miejską, skąd i dokąd jadą oraz jaki jest cel ich podróży. Ankiety zostaną przeprowadzane oczywiście anonimowo i będą miały charakter wyłącznie poglądowy. (opr. w)