Czterdziestoczterolatek skatowany na śmierć

Dwójka z zatrzymanych podejrzanych

Świdniccy kryminalni zatrzymali 4 osoby podejrzane o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 44-letniego mieszkańca miasta. W minioną sobotę sąd aresztował troje podejrzanych: 32-latka i dwie kobiety w wieku 39 i 41 lat.


– W czwartek około godz. 16.30 w jednym z mieszkań w Świdniku policjanci odnaleźli ciało 44-letniego mężczyzny. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że powodem śmierci były obrażenia powstałe w wyniku pobicia. Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w miniony wtorek, to jest 2 listopada – mówi starszy aspirant Elwira Domaradzka, oficer prasowy KPP w Świdniku.

Na poniedziałek zaplanowano czynności z udziałem 41-latka, który w chwili obecnej przebywa w zakładzie karnym. Mężczyzna został zatrzymany w środę, ponieważ był poszukiwany do innej sprawy.

Zgodnie z kodeksem karnym za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 32-latek odpowiadać będzie w warunkach recydywy, w jego przypadku zagrożenie karą będzie wyższe i wyniesie do 15 lat pozbawienia wolności. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here