Cztery gole w ostatnich minutach

FRASSATI FAJSŁAWICE – VICTORIA ŻMUDŹ 3:1 (0:0)


1:0 – Slobodyan (89), 2:0 – K. Przebirowski (90+1), 3:0 – Adamiec (90+4), 3:1 – Iwat (90+5).

FRASSATI: Hajkowski – B. Błaziak, P. Przebirowski, K. Kostka, Koc, P. Kostka (46 Gieracz), Dunda (81 K. Błaziak), Chruściel (64 D. Baran), Wojciechowski (75 Slobodyan), Adamiec, S. Baran (75 K. Przebirowski). Trener – Rafał Robak.

VICTORIA: Seniuk – Kosowski, Persona, Kusy (60 Cymborski), Stańczykowski, Czajka (40 D. Urbański), Łubkowski, Lecki (84 Iwat), Pieczykolan, Niedzielski (60 Sakowicz), Mroczek. Trener – Piotr Moliński.

Paradoks. Zespoły okupujące dół tabeli chełmskiej ligi okręgowej stworzyły w Suchodołach niesamowite widowisko, z szaloną końcówką. – W zasadzie mam wrażenie, że do momentu straty pierwszego gola w 89 min., mieliśmy w tym meczu przewagę – podkreśla Piotr Moliński, trener Victorii.

Goście powinni prowadzić do przerwy przynajmniej dwoma bramkami. Dogodnych okazji strzeleckich nie wykorzystali jednak m.in. Karol Łubkowski, Piotr Lecki, czy Kamil Niedzielski. Gospodarze byli cofnięci, nastawieni na kontrataki. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To zespół ze Żmudzi miał przewagę, częściej posiadał piłkę, grał jednak piekielnie nieskutecznie. – Coś się w ostatnich meczach wyraźnie w naszej grze zacięło. Jest nieźle, do czasu gdy znajdziemy się pod bramką rywala – zauważa Moliński.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowo, w 89 min. Frassati wywalczył rzut wolny w środkowej części boiska. Długie podanie trafiło na ok. 16 m do Slobodyana, który silnym strzałem pokonał Seniuka. – Ten gol o wszystkim zdecydował. Rzuciliśmy się do odrabiania strat, nadzialiśmy się na kontrę i po chwili było już 2:0 dla gospodarzy – opowiada trener Victorii. Tym razem gola dla zespołu z Fajsławic zdobył Karol Przebirowski. Jakby tego było mało, w czwartej doliczonej minucie spotkania Adamiec zdobył bramkę strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Gościom na otarcie łez pozostał ładny gol Iwata zdobyty w 95 min. Po porażce z Frassati Victoria spadła na ostatnie miejsce w tabeli V ligi. (kg)