Cztery złota dla Chełma

Sześć medali w tym cztery złote zdobyły zawodniczki Cementu Gryf Chełm w rozegranych w Pelplinie mistrzostwach Polski juniorek. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Anastasiia Lebedieva, Olha Padoshyk, Małgorzata Małek i Daniela Tkachuk. Jeden krążek natomiast wywalczyły w młodzieżowych MP.

Olha Padoshyk i Daniela Tkachuk obroniły zdobyte przed rokiem tytuły mistrzyń Polski juniorek. Obie zawodniczki nie miały sobie równych. Swoje pojedynki wygrywały dość zdecydowanie. Olha Padoshyk triumfowała w kategorii wagowej do 62 kg, a Daniela Tkachuk zdobyła złoto w wadze do 76 kg. Mistrzostwo Polski wywalczyły też Anastasiia Lebedieva w kat. wag. do 55 kg oraz Małgorzata Małek do 72 kg.

Szanse na złoto w kat. wag. do 65 kg miała Alicja Nowosad z Cementu Gryf Chełm, ale w finałowym pojedynku musiała uznać wyższość Zofii Polowczyk z Tęczy Środa Wielkopolska. Szósty medal dorzuciła Urszula Piotrowska, która zdobyła brąz w wadze do 76 kg. Chełmski klub w klasyfikacji drużynowej okazał się bezkonkurencyjny i zajął pierwsze miejsce.
W Pelplinie miała też miejsce rywalizacja w młodzieżowych mistrzostwach Polski. W kategorii wagowej do 62 kg brązowy medal wywalczyła Anastasiia Padoshyk z Cementu Gryf Chełm. Trenerzy chełmskiego klubu Dariusz Kucharski i Igor Lobas mają zatem powody do zadowolenia. (d)