Czwarta liga podzielona

Sparta Rejowiec Fabryczny i Włodawianka w grupie A (północnej), zaś Kłos Gmina Chełm, Start Krasnystaw i Brat Cukrownik Siennica Nadolna w grupie B (południowej). Lubelski Związek Piłki Nożnej zatwierdził podział drużyn na dwie grupy w czwartej lidze. W sumie zagrają w niej 24 zespoły, czyli tyle samo, ile w poprzednim sezonie.


Zespoły czwartej ligi rozgrywki zainaugurują 7-8 sierpnia. Podobnie jak przed rokiem, również i w tym, rywalizacja będzie przebiegała w dwóch grupach, po 12 ekip w każdej.

W nadchodzącym sezonie na czwartoligowym szczeblu wystąpi pięć drużyn z okręgu chełmskiego. Dwie zagrają w grupie „A” – północnej, a trzy w grupie „B” – południowej. Lubelski Związek Piłki Nożnej w minionym tygodniu zatwierdził podział na grupy. Przedstawia się on następująco:

Grupa A: Sparta Rejowiec Fabryczny, Włodawianka Włodawa, Lublinianka Lublin, Górnik II Łęczna, Powiślak Końskowola, Orlęta Łuków, Motor II Lublin, Huragan Międzyrzec Podlaski, Opolanin Opole Lubelskie, Lutnia Piszczac, Lewart Lubartów i POM Iskra Piotrowice.

Grupa B: Kłos Gmina Chełm, Start Krasnystaw, Brat Cukrownik Siennica Nadolna, Świdniczanka Świdnik Mały, Hetman Zamość, Stal Kraśnik, Huczwa Tyszowce, Kryształ Werbkowice, Granit Bychawa, Igros Krasnobród, Grom Różaniec, Gryf Gmina Zamość.

W pierwszej kolejce dojdzie do derbów okręgu chełmskiego w grupie A. Włodawianka na własnym stadionie będzie podejmować Spartę Rejowiec Fabryczny. W grupie B Start Krasnystaw u siebie zmierzy się z Gromem Różaniec. W roli gospodarza wystąpi również Kłos Gmina Chełm, a jego rywalem będzie Świdniczanka Świdnik Mały, na papierze główny faworyt tej grupy. Beniaminek z Siennicy Nadolnej z kolei uda się do Bychawy na mecz z tamtejszym Granitem.(d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here