Czwarta liga podzielona

Włodawianka Włodawa, Sparta Rejowiec Fabryczny i Start Krasnystaw w grupie północnej, natomiast Kłos Gmina Chełm, Victoria Żmudź i Unia Białopole – w południowej. Lubelski Związek Piłki Nożnej oficjalnie zatwierdził podział drużyn na grupy w czwartej lidze.

W nowym sezonie piłkarskim lubelska IV liga będzie liczyła aż 24 ekipy. Rywalizacja ma przebiegać w dwóch grupach 12-zespołowych. W pierwszej rundzie każdy zagra z każdym, mecz i rewanż. W sumie 22 pojedynki. Następnie sześć najlepszych zespołów z każdej grupy w drugiej rundzie powalczy o awans. Zgodnie z regulaminem rezultaty uzyskane jesienią w bezpośrednich spotkaniach między drużynami z miejsc 1-6 zostaną zaliczone do następnego etapu rozgrywek, w którym wszystkie zespoły rozegrają po 12 spotkań. Dojdzie do pojedynków między tymi drużynami, które nie miały okazji spotkać się ze sobą w pierwszej rundzie. Podobnie będzie z ekipami z pozycji 7-12. Im przyjdzie rywalizować o utrzymanie się w IV lidze.

Lubelski Związek Piłki Nożnej dokonał oficjalnego podziału zespołów na grupy. W północnej z drużyn z naszego regionu zagrają: Włodawianka, Sparta Rejowiec Fabryczny i Start Krasnystaw. Ich rywalami będą: Bizon Jeleniec, Lutnia Piszczac, Opolanin Opole Lubelskie, Orlęta Łuków, Powiślak Końskowola, POM Iskra Piotrowice, Lublinianka i Górnik II Łęczna.

Do grupy południowej trafiły trzy inne zespoły z naszego okręgu. Są to: Kłos Gmina Chełm, Victoria Żmudź i Unia Białopole. Oprócz nich w tej grupie wystąpią jeszcze: Unia Hrubieszów, Kryształ Werbkowice, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Gryf Gmina Zamość, Łada Biłgoraj, Grom Różaniec, Huczwa Tyszowce, Granit Bychawa i Świdniczanka Świdnik Mały.

Rozgrywki mają rozpocząć się 1 i 2 sierpnia. Wszystkie nasze zespoły dostały licencje na grę w czwartej lidze i będą występować na własnych stadionach. (mas)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here