Czwartoligowcy wznawiają treningi

W sobotę 9 stycznia przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła Unia Białopole. W poniedziałek 11 stycznia na pierwszym treningu pojawią się piłkarze Sparty Rejowiec Fabryczny i Startu Krasnystaw. Dzień później do zajęć powrócą podopieczni Piotra Molińskiego – zawodnicy Victorii Żmudź i trenera Mirosława Kosowskiego – gracze Włodawianki Włodawa. Najpóźniej, bo w sobotę 16 stycznia treningi wznowią futboliści Kłosa Gmina Chełm.

Poza Victorią Żmudź, która jest już pewna gry w grupie awansowej pozostałe drużyny z czwartej ligi z naszego regionu czeka bardzo trudna runda wiosenna, a w przypadku Włodawianki i Sparty Rejowiec Fabryczny, na pewno jej początek. Obie drużyny mają bardzo duże szanse na to, żeby wiosną zagrać o miejsca 1-12 i zapewnić sobie grę w czwartej lidze na kolejny sezon. Włodawianka jak na razie zajmuje piąte miejsce i ma punkt przewagi nad Spartą. Obie te drużyny zmierzą się ze sobą już w pierwszej wiosennej kolejce. Piłkarze trenera Bartosza Bodysa mają korzystny terminarz, bo oprócz Włodawianki na własnym stadionie będą jeszcze gościć POM Iskra Piotrowice, a na wyjeździe zagrają z przedostatnim w tabeli Bizonem Jeleniec. Włodawski zespół natomiast, oprócz meczu w Rejowcu Fabrycznym, u siebie będzie gościł Lutnię Piszczac i wyjedzie do Opola Lubelskiego. Wszyscy trzej rywale drużyny trenera Mirosława Kosowskiego mają ten sam cel – zajęcie miejsca w pierwszej szóstce.

W dużo gorszej sytuacji znalazły się trzy inne drużyny z naszego regionu. Start Krasnystaw zamyka tabelę w grupie północnej, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Bardzo ważne dla podopiecznych Marka Kwietnia będą trzy mecze kończące sezon zasadniczy. Start, by liczyć się w walce o utrzymanie, musi zdobyć w nich 6-8 punktów. W grupie południowej na ostatnim miejscu z kolei jest Unia Białopole, która jesienią zgromadziła zaledwie trzy oczka. Drużyna z Białopola nie nastawia się na utrzymanie za wszelką cenę. Rundę wiosenną poświęci na budowę zespołu z myślą o nowym sezonie. Na utrzymanie w gronie czwartoligowców liczy za to Kłos Gmina Chełm. Drużyny trenera Zbigniewa Wójcika zajmuje dziesiąte miejsce i ma 18 punktów. Drużynę z gminy Chełm czekają trzy bardzo trudne mecze kończące fazę zasadniczą. Pierwszy w Hrubieszowie z Unią, która plasuje się na dziewiątej pozycji i ma sześć punktów przewagi nad Kłosem. Ewentualne zwycięstwo na pewno zwiększy szanse drużyny trenera Wójcika na pozostanie w czwartej lidze. W dwóch kolejnych meczach Kłos zagra z przeciwnikami znacznie silniejszymi od siebie, Victorią Żmudź w Rożdżałowie i Granitem Bychawa na wyjeździe. W obu tych pojedynkach zespół z gminy Chełm musi szukać punktów.

Przygotowania do rundy wiosennej najwcześniej wznowiła Unia Białopole. Nowy trener Robert Tarnowski chce mieć więcej czasu na poznanie drużyny. Zespół Unii pierwszy sparing rozegra 30 stycznia z Unią Hrubieszów. Potem 13 lutego zmierzy się z Orłem Srebrzyszcze, 21 lutego z Piaskovią Piaski, 27 lutego z Omegą Stary Zamość, 6 marca z Bratem Cukrownik Siennica Nadolna.

W poniedziałek 11 stycznia do treningów wrócą piłkarze Sparty Rejowiec Fabryczny. Podopieczni Bartosza Bodysa swój pierwszy sparing rozegrają 23 stycznia z… Włodawianką Włodawa. Tydzień później zmierzą się z Gryfem Gmina Zamość, potem 10 lutego z Lublinianką, 13 lutego z Kłosem Gmina Chełm, 20 lutego z Omegą Stary Zamość i 27 lutego z Kryształem Werbkowice.

Tego samego dnia zajęcia zamierzają wznowić zawodnicy Startu Krasnystaw. Trener Marek Kwiecień pierwszy sparing ustalił dopiero na 6 lutego, kiedy to jego podopieczni zmierzą się z Potokiem Sitno. 13 lutego zagrają z Unią Hrubieszów, 20 lutego z Kłosem Gmina Chełm, 27 lutego z Włodawianką Włodawa, a 6 marca z Kryształem Werbkowice. Start szuka wzmocnień, głównie do formacji ofensywnych.

We wtorek 12 stycznia na pierwszym treningu spotkają się gracze Victorii Żmudź. Już po kilku dniach zajęć rozegrają pierwszy mecz kontrolny. W sobotę 16 stycznia ich rywalem będzie Avia Świdnik. 23 stycznia drużyna trenera Piotra Molińskiego zmierzy się z Lewartem Lubartów, 30 stycznia z Motorem II Lublin i Sygnałem Lublin, 6 lutego z Chełmianką, 20 lutego ze Świdniczanką Świdnik Mały, 27 lutego z Hetmanem Zamość, a 6 marca z Igrosem Krasnobród.

Również 12 stycznia treningi zainaugurują piłkarze Włodawianki Włodawa. Swój pierwszy sparing podopieczni Mirosława Kosowskiego zagrają ze Spartą Rejowiec Fabryczny – 23 stycznia. Następnie 3 lutego zmierzą się z Sokołem Konopnica, 10 lutego z Lewartem Lubartów, 13 lutego z Kłosem Gmina Chełm, 17 lutego z Avią II Świdnik, 20 lutego z POM Iskra Piotrowice, 27 lutego ze Startem Krasnystaw, natomiast 6 marca z Sygnałem Lublin.

Kłos Gmina Chełm przygotowania do rundy wiosennej wznowi 16 stycznia. W meczach kontrolnych zespół trenera Wójcika zmierzy się ze Spartą Rejowiec Fabryczny, Startem Krasnystaw, Stalą Poniatowa, Garbarnią Kurów, Motorem II Lublin i Polesiem Kock. W drużynie z gminy Chełm w rundzie wiosennej najprawdopodobniej nie zobaczymy Alana Chmiela, który wyjechał za granicę. (r)